Novinky

Snadná a levná cesta jak posílit vlasy a dodat jim zářivý lesk

Proteinové kapky Curly Hair Protein patří mezi vaše oblíbené produkty. Nedivíme se. Kapky jsou totiž snadnou a levnou cestou, jak vlasům dodat potřebnou dávku proteinu. Víte ale, jak kapky správně používat? A proč je protein důležitý? Odpovědi najdete v článku.

 

Obrázek článku

 

Všemocný protein 

Proteinové kapky Curly Hair Protein jsou 50 mililitrový zázrak (pokud si je chcete otestovat, na skladu máme i 10 ml), se kterým proměníte jakýkoliv produkt v proteinovou bombu. Každá lahvička (50 ml) obsahuje přibližně 1 000 kapek a vydrží vám tak několik měsíců pravidelného užívání. Součástí balení je praktická pipeta, díky které je počítání kapek snadné.

Základní složkou kapek je hydrolyzovaná sojová a pšeničná bílkovina, která napomáhá regeneraci oslabených a poničených vlasů, posiluje vlasovou kutikulu a zvyšuje schopnost absorbovat vlhkost. To vše platí dvojnásob v chladném nebo deštivém počasí, kdy jsou vlasy extra náchylné ke krepatění. Zvýšený příjem proteinu navíc vlasům dodává zářivý lesk a jemný vzhled.

A jak poznáte, kolik proteinu zrovna vaše kadeře potřebují? Je to přímá úměrnost - čím vyšší poréznost, tím více potřebují proteinu. Pokud jste typ 1, vystačíte si s malými dávkami. Naopak vlasy typu 4 po proteinu přímo žízní. Také platí, že barvené vlasy obecně potřebují více proteinu než ty nebarvené.

Pokud si nejste jistá porézností svých vlasů, přečtěte si náš článek. Najdete v něm mimojiné užitečný tip na test elasticity.

Proč a jak kapky používat?

Proteinové kapky jsou užitečným parťákem, jak zefektivnit vaši mycí rutinu.

Zaujal vás konkrétní produkt, ale nechcete do něj zbytečně investovat, protože neobsahuje pro vás dostatečnou dávku proteinu? Díky kapkám skloubíte jeho benefity (např. hydrataci) přesně s takovou dávkou proteinu, kterou potřebujete.

Platí to i naopak. Už nemusíte kupovat “zbytečné” produkty jen proto, že na rozdíl od vašeho osvědčeného šamponu obsahují více proteinu. Stačí oblíbený produkt “vylepšit” několika kapkami a ušetříte čas i peníze.

A jak kapky používat?

Před každým použitím je důležité lahvičku protřepat. Produkt, se kterým budete kapky míchat, doporučujeme nanést do samostatné misky. Poté pipetou naberte kapky a přidejte k produktu. Takto se směs promíchá lépe, než kdybyste nanášela postupně na vlasy.

Chcete vyzkoušet, jak na vás budou kapky působit? Na jednu stranu hlavy aplikujte produkt bez kapek, poté produkt dle předchozího kroku smíchejte s kapkami a tuto směs naneste na druhou stranu hlavy. Takto můžete intuitivně pozorovat vliv kapek na vaše vlasy.

Každá kapka se počítá

Teď to nejdůležitější - kolik kapek byste měla nanášet? Počet závisí na několika faktorech: délce a hustotě vlasů, poréznosti i na samotném produktu, se kterým kapky mícháte.

Vždy doporučujeme přidat 5 až 10 kapek na každou stranu hlavy, dohromady tedy 10 až 20 kapek. Pokud máte delší a hustší vlasy, aplikujte více. To samé platí, pokud vás trápí hydratační únava - v tomto případě zvyšte celkový počet kapek klidně na 30.

Účinek kapek byste měla poznat okamžitě, když vlasy uschnou. Pokud žádné změny nevidíte, použila jste málo kapek. V tomto případě vlasy lehce namočte, opakujte proceduru a přidejte dalších 5 kapek.

Máte po proceduře pocit drsných nebo povadlých vlasů? Znamená to, že jste použila příliš kapek, tedy vaše vlasy nepotřebují tolik proteinu. Pro zjemnění co nejdříve použijte hydratační masku nebo kondicionér a při příští aplikaci počet kapek snižte.

Cítíte, že jsou vaše vlasy lépe definované a svěží? Pak vše proběhlo v pořádku a vaše vlasy protein přijaly. Při příští proceduře postupujte stejně.

Kapky můžete smíchat i s produkty, které protein již obsahují. Tento krok vyzkoušejte v případě, že je pro vás používání zmíněných produktů nedostačující.

Závěr

“Kolik proteinu potřebuji?”, je otázka, na kterou si musí zodpovědět každá z nás. Nezapomínejte, že vlastnosti vlasů se časem mění a s nimi množství proteinu, které potřebují. Roli hraje nejen věk, ale také stres a celkové zdraví. Znamená to, že i účinek kapek se může vyvíjet a počet, který vám vyhovuje nyní, nemusí za rok odpovídat. Proto doporučujeme jednou za půl roku otestovat efekt kapek.

Proteinové kapky Curly Hair Protein jsou snadnou a levnou cestou, jak posílit vaše vlasy a dodat jim zářivý lesk. Už jste je vyzkoušela?

1 položek celkem